Sunar Mısır

Gıda, tekstil ve kağıt başta olmak üzere bir çok sektöre; glukoz ve fruktoz, doğal nişasta, modifiye nişasta, dekstrin, poliol, mısır kepeği, mısır özü ve mısır gluteni gibi ürünleriyle hammadde sağlayan Sunar Mısır sektöründeki en uzun soluklu ve kıdemli üretim tesisidir.

1980’li yılların başında Türk sanayisinin ihtiyaç duyduğu yüksek kalitede mısır türevi ürünleri üretecek tesis eksikliğinden dolayı mısır nişastası, modifiye nişastalar ve türevleri yurt dışından ithal edilmekteydi. Sunar Mısır bu ihtiyacı karşılamak üzere 1985 yılında Yüksek Ziraat Mühendisi Hacı Nuri Çomu tarafından kurulmuştur.

Türkiye’nin gıda, tekstil ve kağıt alanında önde gelen ulusal ve uluslararası firmalarının güvenilir tedarikçisi olarak yerini sağlamlaştıran Sunar Mısır, 1990’lı yıllardan itibaren gıda sektöründe glukozun kullanılmaya başlanması ile birlikte bu ürün grubunda üretime başlamıştır. 1992 yılında kağıt ve tekstil sektörünün gelişmesine paralel olarak modifiye nişasta üretim tesisini, 2002 yılında izoglukoz tesisini, 2013 yılında sorbitol tesisini ve son olarak 2015 yılında maltitol üretim tesisini tamamlayarak uluslararası standartlarda ve kapasitede üretim yapan entegre bir tesis haline gelmiştir.

Türkiye’de ilkleri başaran, büyük AR-GE yatırımları ve inovasyon çalışmaları sonucu sektöre getirdiği yeniliklerle ön plana çıkan ürettiği ürünlerle Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarındaki müşterilerine Ar-Ge desteğiyle özel çözümler de sunan Sunar Mısır, ihracattaki lider konumunu yenilikçi ürünlerle pekiştirmeyi hedeflemektedir. Sunar Mısır Arge merkezi Mayıs 2018’de T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

Sunar Mısır “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi”, “ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi”, “FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi”, “IP NON-GMO”, “SEDEX Sosyal Denetim Standartı” “Helal Gıda” ve “KOSHER” belgelerine sahiptir. Ayrıca “OHSAS 18001 Iş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi”, “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi” gerekliliklerini yerine getiren Sunar Mısır “Toplam Kalite Yönetim” anlayışı içinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Ayrıca Sunar Mısır, 2017 yılında sürdürülebilirlik projeleri ve AR-GE faaliyetleri sonucu geliştirdiği ürünleri ile Avrupa’nın en prestijli iş ödülü European Business Awards (Avrupa İş Ödülleri) kapsamında tüm kategorilerdeki halk oylaması sonucu “Ulusal Halk Şampiyonu” seçilmiştir.

Sunar Mısır Ent. Tes. San. Tic. A.Ş.

Y.K. Başkanı: Mustafa Nuri Çomu
Genel Müdür: Hakan Yüzer
Ürünler: Nişasta ve Türevleri, Glukoz-Fruktoz Şurupları, Glukoz Şurupları, Polioller ve Yan Ürünleri
Adres:

Yolgeçen Mah. Turhan Cemal Beriker  Bulvarı No:565 01355
Seyhan / Adana / Türkiye

Telefon:  +90 (322) 441 01 65
Fax: +90 (322) 441 02 50
Web: www.sunarmisir.com.tr