Duayen iş insanı Hacı Nuri Çomu vefat etti

Gıda sektörünün duayen sanayicisi, Sunar Topluluğu’nun Kurucusu, Yüksek Ziraat Mühendisi Hacı Nuri Çomu, 85 yaşında vefat etti.

Türkiye’de mısır ziraati ve mısır endüstrisinin gelişmesine sağladığı önemli katkılarıyla bilinen Sunar Topluluğu Kurucu Başkanı Yüksek Ziraat Mühendisi Hacı Nuri Çomu vefat etti.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra ailesinin topraklarında çiftçilikle başlayan iş yaşamını 1974 yılında kurduğu ilk sanayi tesisiyle sürdüren Hacı Nuri Çomu, Sunar Mısır, Elita Gıda, Sunar Un ve Yem, NÇS Tarım, Sunar Pazarlama ve Sunar NP’nin yer aldığı Sunar Topluluğu’nun Kurucu Başkanlığı görevini sürdürüyordu.

NURİ ÇOMU VAKFI’NIN DA ŞEREF BAŞKANIYDI

Toprağa, vatanına ve üretme olan sevdasıyla tanınan Hacı Nuri Çomu, hayırseverliği ve İslam dinimize olan hizmetleriyle de biliniyordu. Çomu, başta Adana ve Osmaniye’de yaptırdığı veya yapımına önemli katkılar sağladığı; camiler, okullar, köprüler, hastaneler ve verdiği öğrenci bursları nedeniyle TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülmüş ve bu ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştı.

4 çocuk babası 85 yaşındaki Hacı Nuri Çomu, Adana Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi. Koronavirüs önlemleri dolayısıyla merhum için taziye etkinliği düzenlenmeyeceği açıklandı.