İnsan ve Medeniyet Hareketi Başkanı Mehmet Güney’den, Hüseyin Çomu’ya Ziyaret!

Geçmişinden aldığı birikim ve tecrübeyle, geleceğin dünyasını inşa etmek için nitelikli çalışmalara imza atmayı kendine hedef edinen İnsan ve Medeniyet hareketi; Yurt dışında ve Türkiye genelinde farklı şehirlerde temsilciliklere sahip. Bu temsilciliklerden biri olan Adana Temsilciliğinin yaptırdığı Küçükdikili Eğitim Merkezine katkıları nedeniyle Hareketin Başkanı Mehmet GÜNEY, Adana Temsilcisi Mehmet TOSUN ve Yönetim Kurulundan oluşan heyetle, Sunar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Nuri ÇOMU’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

1970’li yıllarda MTTB ve devamında Akıncılar Derneği, 1980 sonrası üniversitelerde Müslüman Gençlik, günümüzde ise İnsan ve Medeniyet Hareketi olarak varlığını sürdüren hareketin 40 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu belirten Mehmet GÜNEY; “Kendi medeniyet değerlerimizin ihyası için çıkmış olduğumuz uzun soluklu yürüyüşümüzde, Kur’an-ı Kerim’in insanlığı kurtuluşa erdiren mesajını Peygamber Efendimizin (S.A.V) sahih sünnetiyle anlama ve yaşama gayreti yaptığımız her faaliyetin ana fikrini oluşturuyor. Bu çalışmalarımıza katkıları nedeniyle kıymetli kardeşimiz Hüseyin Nuri ÇOMU’ya Adana Teşkilatımız ile teşekkür ziyaretinde bulunmak istedik. Kendisini en son, 15 Temmuz hadisesinin yaşandığı gün Hareketimizin merkezi olan Bahariye Mevlevihane’sinde ağırlamıştık” dedi.

Sivil Toplum faaliyetlerine 28 Şubat sürecinin zorlu günlerinde, Türkiye’nin en genç Şube Başkanı göreviyle MÜSİAD’da başladığını belirten Hüseyin ÇOMU; “İslami hassasiyete sahip kişiler için İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin faaliyetleri oldukça önemli. Kendi tesislerimize de yakın mesafede bulunan Küçükdikili gibi maddi – manevi yatırıma ihtiyaç duyulan bölgelerin, insani gelişim ile daha iyi bir noktaya erişeceğine inanıyoruz. Bu maksatla Hareketin Adana Şubesi tarafından yapılan eğitim merkezini desteklemeyi bir sorumluluk olarak gördük. İnsanı inşa eden kurum ve kişilerin, ehil ve sorumluluk sahibi olmasının ne kadar önemli olduğunu geçmişte tecrübe ettik. Bu amaçla, İnsan ve Medeniyet Hareketiyle uzun yıllardır devam edegelen birlikteliğimizi sürdüreceğiz inşallah. Hareketin Başkanı Sayın Mehmet GÜNEY, bizler için bir efsanedir. Hep gıpta ile takip ettiğimiz Akıncılar Derneği’nin Son Genel Başkanı Mehmet GÜNEY’i tesislerimizde ağırlamak, hem işlerimizle ilgili hem de Sivil Toplum faaliyetlerimizle ilgili bilgi vermek bizim için büyük bir onur” dedi. Program, karşılıklı hediyeleşme merasimi ile son buldu.

Skip to content